Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Juniorský mistr světa v rybolovné technice je z Litovle!

Úvod » Juniorský mistr světa v rybolovné technice je z Litovle!

Mistrovství světa juniorů v Rybolovné technice se konalo po roční odmlce, způsobené pandemií koronaviru v polské Poznani.

Do českého národního týmu se probojoval i člen MO ČRS Litovel Jan Bombera.

Spolu s dalšími pěti chlapci a třemi dívkami tvořícími naše družstvo absolvoval během července dva přípravné kempy, kde ladili formu na tento vrcholný závod sezóny.

Pro Jendu to byla první účast na Mistrovství světa a dopadla výborně. Po letech tréninkové dřiny a výsledcích dosažených v této sezóně patřil sice k favoritům, ale výsledek předčil očekávání.

Po šesti letech vybojoval s kolegy z družstva  pro Českou republiku  zlato v soutěži družstev.

Ze soutěže jednotlivců si z šesti možných dovezl šest medailí.

Zlatou za celkové vítězství v pětiboji, dále zlaté z disciplín muškou do dálky,  zátěží do dálky a zátěží na cíl, stříbrnou z hodů muškou na cíl, a bronzovou z hodů zátěží na přesnost.

Tento a další letošní úspěchy mu dokonce vynesly nominaci na Mistrovství světa dospělých v Maďarsku, které se koná v září.

K dalším letošním úspěchům patří vítězství v závodu světového poháru v Nových Zámcích na Slovensku a celkové druhé místo. Začátkem července získal spolu s dalším litovelským závodníkem Martinem

Urbanem zlatou medaili na Mistrovství republiky v Kroměříži v soutěži družstev, když reprezentovali Severomoravský rybářský svaz.

Za MO ČRS Litovel gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Juniorský mistr světa v rybolovné technice je z Litovle!
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. rozumím