Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Diskuze

Úvod » Diskuze

Honza odpovědět 30.09.2021 07:33

Dobrý den, můžete prosím napsat info k připravovanému závodu na Nové vsi, zejména jaká budou omezení pro běžné rybáře? Děkuji

Machala reaguje: 30.09.2021 08:58

Zdravím, veškeré informace o konání MS jsou uvedeny na adrese: http://ffch.cz/masters/
Co se týká omezení na našem revíru Morava 19 B, tak od pondělí 4.10. do pátku 8.10.2021 včetně, bude na revíru vyhlášen zákaz rybolovu, vyjma závodníků v době závodu.
Od soboty 9.10. do neděle 17.10.2021 bude na revíru povolen lov pouze přívlačí na umělou nástrahu a lov na umělou mušku, ostatní způsoby lovu jsou zakázány. V této době je povolen lov z belly-boatu. Lov z loďky a jiných plavidel zakázán.

Marek odpovědět 22.09.2021 16:57

Dobrý den,mam dotaz ohledně "soukromého pozemku" a přístupu k Moravě na Frištenského ulici naproti školce a směrem k čističce...vždy jsem tam chodil a teď mě to to zakazuje cedule a info o soukromém pozemku....děkuji za odpověď

Machala reaguje: 30.09.2021 09:06

Držitel povolenky k lovu je oprávněn vstupovat na pozemky, pokud není na ně zákaz vstupu v obecném zájmu. Na daný pozemek se tento zákaz nevztahuje a je tedy možno na něj za účelem lovu vstupovat. V případě způsobení škody je však lovící tuto škodu uhradit.

Jarek odpovědět 20.09.2021 14:05

Dobrý den chci se zeptat jestli je potřeba na rybářské závody test na covid děkuji předem za odpověď

Mark odpovědět 18.08.2021 07:58

Dobrý den, letos jsem byl několikrát po delší době chytat na Nákle mezi Náklem a Lhotou a téměř celá délka pískovny je odkládaná karavany. Několikrát jsem byl konfrontován majiteli karavanu že chytám na ,,jejich pozemku,, co mají pronajatý. Setkal jsem se i s agresivitou z jejich strany a jeden co měl malé oplocení kolem karavanu mi říkal že když mu zaplatím můžu tam od něj chytat. Mají právo si takhle vyhrazovat místo? Děkuji za vysvětlení

Roman reaguje: 04.09.2021 17:26

Bohužel tu kupodivu jde jen o peníze a jak dobře víme, o ty jde až v první řadě. Každý rybář, který udělal zkoušky jak měl ví, že jakékoliv vyhrazování míst je zakázáno. Lidé co mají na Nákle karavany se mylně domnívají, že si zaplatili i místo pro rybolov. Bohužel jim pronajímatel nějak zapomněl říct, že zaplacené mají pouze místo, na kterém stojí karavan, ale už ne vodu, která se před karavanem nachází. Ale na problémy je potřeba si zvyknout, lepší už to nebude. V případě konfliktu s rybářem máte možnost zavolat na l. 158 a hlídka Policie to vyřeší přímo na místě. Popravdě mě udivuje, že někdo dobrovolně jde chytat mezi ty karavany!!!

David odpovědět 04.08.2021 17:15

Zdá se mi to nebo je ta morava letos nějaká mrtvá? 4 stránky popsané a ani jeden kapr!

Roman reaguje: 23.08.2021 21:56

To musíš na Papírenskou tam se vysazuje několikrát do roka :)

Jarek odpovědět 03.08.2021 05:33

Dobrý den chci se zeptat jestli letos budete pořádat rybářské závody děkuji předem za odpověď

Machala reaguje: 06.08.2021 14:22

Zdravím.
Závody jsou plánovány na poslední sobotu v měsíci září.

Míša odpovědět 17.07.2021 11:06

Zdravím, chtěla bych Vás poprosit o radu. Otec by si chtěl koupit člun/pramici a neví jaký. Tak bych Vás chtěla poprosit o Vaše rady a zkušenosti, který by byl nejlepší. Chtěl by nějaký rychlý, pevný, stabilní člun/pramici na velké vlny na Mušovské jezera i s kvalitním, rychlým a spolehlivým motorem. Cca o velikosti 3,70 m.
Ještě by ho zajímalo, jaký je rozdíl ve špicích na člunech/pramicích. Jestli je lepší třeba se špicí a nebo jestli jsou lepší jiné.
Moc Vám děkuji za rady.

Machala odpovědět 24.06.2021 07:58

Zdravím, Petře mám obavy, že se jedná pouze o Váš subjektivní názor, jelikož od řady rybářů mám zcela odlišné zprávy o počtu dravců na revíru 471050. Tuto skutečnost potvrzují i vykázané úlovky v sumářích odevzdaných povolenek, kde Jsou zaznamenány i kusy přes 80 cm. Problém vidím pouze u okouna, kterého je opravdu méně, ale to je v podstatě celorepublikový problém na základě kterého bylo přistoupeno k jeho hájení v době rozmnožování a stanovení nejmenší lovné délky. Co se týká štiky a candáta, tak loňský rok byl poměrně úspěšný, což dokazují i úlovky. Bohužel není možno počítat, že by obsádka dravců mohla rapidně stoupat, jelikož potravní podmínky již nejsou co bývaly, bohužel v revírech chybí "bílá", která tvoří hlavní potravní složku dravců. V minulosti na revíru 471050, bylo vzácností ulovit candáta, který se nyní dá běžně ulovit, velikostně spíše na hranici lovné délky, ale snad tyto ryby dorostou do lovné délky. Nyní uvádím úlovky za roky 2018-2020, ks/kg, štika: 114/213, 100/185, 161/283, candát: 10/12, 8/13, 12/15. Co se týká vysazování, tak jsou dravci vysazování plošně po celém revíru.

Petr odpovědět 23.06.2021 17:59

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat k dravcům na všech ramenech řeky Moravy v Litovlí, mám poslední roky pocit že jich ubývá, chytnout pěknou štiku, candáta či okouna je velký problém, místo nich hodně malých bolenu, vysazujete dravce? A kde? Díky za odpověď. Petr

Machala odpovědět 23.06.2021 11:17

Všechny zdravím a v krátkosti se pokusím odpovědět na otázky zmíněné v diskusi. Co se týká pískovny Náklo, tak snad již bylo napsáno vše, co mohlo, ale jak je vidět stále nestačí. Nehodlám diskutovat a rozvíjet diskusi na téma stanování a bivakování. Budeme se řídit zdravím selským rozumem a účelem za kterým se stanuje a bivakuje v spojitosti s lovem ryb. Pokud tedy budete lovit ryby a bivak, rybářský přístřešek používat za účelem ochrany sebe (lovícího) před nepřízní počasí, pro přečkání noci, je vše v pořádku a není nejmenší problém. Pokud si však lovící místo bivaku, přístřešku a pod. vezme komerčně vyráběný přístřešek pro běžné kempování (stanování), nedej bože stan např. pro čtyři či šest osob k tomu předsíň a nevím co je dnes ještě možné přidat, tak již nejde o bivakování, ale o stanování a bude problém. V tomto duchu jsou poučeni i porybní. Pokud to není někomu jasné, tak zopakuji, co již bylo řečeno snad stokrát a psal to také níže Roman, že podmínky stanovuje majitel a my máme možnost brát nebo nechat. To stejné platí i pro lovící. Pokud lovící nehodlá nastavená pravidla dodržovat a hodlá je porušovat, či vymýšlet způsoby jak je obcházet, tak má volbu na daný revír nechodit a zvolit si revír jiný.
Co se týká balení bivaku přes noc, tak není potřeba bivak balit, je možno mít bivak na této lokalitě a místě k tomu určenému rozložený po celou dobu pobytu u vody za účelem lovu ryb.

Stanislav Matějka odpovědět 23.06.2021 03:56

Dobrý den. Může mi někdo poradit jak je to s bivakováním na pískovně Náklo. Musí se bivak balit o půl noci nebo se může u vody přespat. Jsem s Ostravy. Děkuji za odpověď.

Pavel odpovědět 20.06.2021 16:53

Dobrý den, jsem členem olomouckého rybářského svazu, a chtěl bych si zachytat na revíru Nová Ves u Litovle. Je tam však revír s omezenou docházkou.
Může mi někdo prosím napsat více o tom, jak tam mohu chytat? Děkuji za odpověď

Machala reaguje: 23.06.2021 11:30

Dobrý den, Pavle doporučuji si řádně přečíst dodatek k soupisu revírů platný pro rok 2021. Pokud tak učiníte, tak na straně 6. narazíte na odstavec 14. ve kterém se píše, že s platností od 1.1.2020 je ustanovení pro revíry s omezenou docházkou zrušeno s výjimkou několika revírů, jejichž uživatelem je MO. Revír 471 193 tam uveden není, tudíž se lov na daném revíru řídí ustanovením zákona, prováděcí vyhlášky a bližšími podmínkami výkonu rybářského práva.

Honza odpovědět 05.06.2021 23:58

Dobrý den, navázal bych na Marka i Vaši odpověd "Na místech vyhrazených pro bivakování, je stanování zakázáno". Kde v rybářském řádu nebo v bližších podmínkách či jinde v legislativě se dozvím, co přesně znamená pojem bivakování? Co je a není bivak? Ok, platí zákaz stanování, tedy stan asi ne. A stan s vyříznutou podlahou, bivak bez podlahy, deštník s bočnicemi - vše zakázáno? A kdo o tom rozhodne? Další věc, co se píše v popisu revíru - porušeni tohoto zákazu je důvodem pro zadrženi povolenky. CRS v legislativě píše, ze toto není v kompetenci rybářské stráže? Takže RS může jen max přivolat policii. Jak je to tedy? Vím, že je to požadavek majitele pozemku, ani žádné pijatyky a nepořádek neschvaluji, jen mě zajímá Váš názor. Děkuji za odpověď.

Honza reaguje: 14.06.2021 22:24

To je marný. Ty mi napíšeš "Ptal jsi se na rozdíl mezi stanováním a bivakováním a rozdíl je popsán v odkaze co jsem dával". Ano ptal jsem se na rozdíl mezi stanováním a bivakováním a ty jsi poslal článek, kde se slovo stanování vyskytuje přesně: 0x. Ještě jednou a po-ma-lu: slovo "sta-no-vá-ní" tam NE-NÍ! A tak je to se vším, co napíšeš. Pokud se rybářům vyhrožuje zabavením povolenky, musí to být v souladu se zákonem. To platí pro každého. Jinak je to zvůle a bezpráví. Potom mohou podmínky na Nákle pro příští rok vypadat třeba takto: "Rybolov kolem st. silnice Náklo – Lhota nad Moravou je zakázán pro lidi se jménem Roman a pro všechny, kdo nemají vysokoškolské vzdělání. Porušení tohoto zákazu je důvodem k zadržení povolenky k lovu ryb". V poho ne, pravidla stanovuje majitel? Měj se hezky. Už mě to tapetování taky nebaví.

Roman reaguje: 14.06.2021 12:17

Ptal jsi se na rozdíl mezi stanováním a bivakováním a rozdíl je popsán v odkaze co jsem dával. Řeší to většinou Zákon na ochranu přírody, Ale to se netýká Nákla. Podmínky rybolovu na Nákle stanovuje majitel, nikoliv ČRS. To, že je to napsané v BPVRP je tam dáno proto, aby se s tím rybáři seznámili a řídili se tím. Jestli se snažíš najít nějakou díru jak to obejít, tak ne že budeš řešit něco s RS, nebo Policií, to by bylo to nejmenší. V takových případech totiž hrozí to, že tě někdo vyfotí a při dalším jednání s majiteli pískovny o prodloužení smlouvy k výkonu rybářského práva nám řeknou - zapomeňte, rybáři tady nedodržují to, co mají.. jistě ti pak všichni poděkují! Takže naposled. O tom kde, jak a za jakých podmínek se bude na Nákle rybařit rozhoduje pouze majitel pískovny :) Tím jsem naši debatu ukončil. Možná ti někdo z MO ještě napíše navíc...Petrův zdar!

Honza reaguje: 13.06.2021 00:38

Na Nákle platí stejné zákony jako všude jinde. Navíc mi odpovídáš na něco, co jsem neřekl. Nikdo neřekl nic o přespávání mimo dobu rybolovu ani to, že vlastník nebo nájemce pozemku si může v rámci oprávněného zájmu zakázat táboření. Pozemky kolem Nákla patří právnické osobě a státu. Přečti si svůj odkaz ještě jednou /nebo zákon o ochraně přírody/ a přestaneš to nesmyslně srovnávat se zahradou. A že se na Nákle těží písek? Cedule kde je vstup zakázán jsou jasné, jinak je rozdíl mezi jinými pozemky ve vlastnictví právnických osob nebo státu v čem??? Navíc dva břehy určené k rekreaci, na vodě lodě, legální pařba 2tisíc lidí. Ale souhlas, že kde kdo stanuje nijak nesouvisí s výkonem rybářského práva, tedy rybářská stráž nemá oprávnění toto kontrolovat. Pravomoci rybářské stráže (jakožto úřední osoby) jsou pevně dané a jejich překročení by znamenalo překročení pravomoci. Zjednodušeně řečeno, RS může kontrolovat (směrem k lovícímu) výhradně výkon rybářského práva, nic víc - jak to píše ČRS.
Můj první dotaz stále platí: Sedím v bivaku na místě, kde je bivakování povoleno. S rybářskou stráží se nemáme o čem bavit ,přijde policie a zabaví mi povolenku /spíš dá pokutu, ale to neřeším/, že jsem porušil tedy jaký zákon? Prosím o doplnění konkrétního čísla zákonu a bodu, který jsem porušil. Jak jednoduché, že? Kdyby mi řekla, že to píše jeden pán na internetu, tak sám volám jinou hlídku, ať jim dá dýchnout.

Roman reaguje: 12.06.2021 11:24

Na Nákle je to ještě jednodušší :) Je to soukromý pozemek a navíc těžební prostor. Výkon rybářského práva dotčen není, ale výkon rybářského práva nemá nic společného s tím, že tam má někdo potřebu přespávat. Takže pokud provozovatel pískovny řekne, že tam nikde nebude stát ani bivak, ani stan, tak to tak prostě bude. Je to to samo, jako bych chtěl přespávat v bivaku u někoho na zahradě... Buďme rádi, že tam vůbec ještě můžeme chytat. A co se týče znalostí zákona, i po rybářích je toto vyžadováno, aby si to nastudovali, pokud někde chtějí přespávat v bivaku. Pakliže se na to vykašlou, je potřeba počítat s postihem..A vůbec nemusíš přemýšlet jestli mu tam bivakem způsobíš nějakou škodu, nebo ne, protože v tomhle případě (Náklo) je to irelevantní...

Honza reaguje: 10.06.2021 22:25

Romane, k tvému odkazu:
I když obecně platí zásada Neznalost zákona neomlouvá, nelze po rybářích požadovat, aby studovali každé rozhodnutí soudu nebo odebírali časopis Lesnická práce. A ti, kdo nemají internet mají vůbec smůlu zjistit co je bivakování, že... ha ha. Navíc se jedná o subjektivní výklad pana Pejchy. Dále se v článku se píše: "Obecně lze tedy vyvodit, že tábořit a bivakovat lze na místech, na která lze i vstupovat, pokud však nepůsobíme vlastníkovi pozemku prokazatelnou újmu." Táboření na Nákle zakázáno není. Jakou újmu způsobí bivak nebo deštník se židlí? Žádnou... ale to už není podle toho pána, co vykládá nějaké rozhodnutí soudu bivakování. Takže tohle mi nestačí.

Roman reaguje: 10.06.2021 14:30

Snad ti to vysvětlení bude stačit. https://www.lesprace.cz/casopis-lesnicka-prace-archiv/rocnik-90-2011/lesnicka-prace-c-8-11/taboreni-v-lese-zakazano-bivakovani-dovoleno

Marek odpovědět 06.05.2021 11:54

Dobrý den, je možné na piskovne naklo stanovat behem rybolovu? Děkuji

Machala reaguje: 12.05.2021 14:18

Dobrý den. Stanovat během rybolovu na pískovně Náklo je povoleno, ale pouze na místech k tomu určených. Tato místa jsou vyznačena na orientačních cedulích na břehu kolem silnice Náklo - Lhota nad Moravou. Na místech vyhrazených pro bivakování, je stanování zakázáno.

Roman odpovědět 04.04.2021 16:39

Dobrý den. Dotaz na hospodáře MO Litovel. Dojte už konečně k vysazování kapra do spodní části revíru Morava 19 od Šargounského splavu směrem k Březové, nebo už je to navěky ponecháno jako mrtvá voda, protože se tam rybáři nedostanou autem? Zarybňovací plán máme pro celý úsek nám svěřeného revíru a ne jen tam, kde je to pro rybáře snadno přístupné! A co slepé rameno Šargoun? Pořád bez údržby a odbahnění nátoku? Dotázal bych se osobně na výročce, ale bohužel....

Roman reaguje: 10.06.2021 14:35

Jestli jdeš teď na tu rádoby výročku, tak se tam na to můžeš hospodáře osobně zeptat. Já se tam nedostanu. Zcela evidentně má problém se zveřejněním odpovědi na otázky, které jsou ožehavé. Hlavně že se pravidelně sype na papírenskou, pěkně lidem pod nos, aby tam mohli chodit i v papučích...

Jiří reaguje: 01.06.2021 12:05

Pripojuji se k tomuto dotazu na tomto useku jsme uz adi 5 let nezakopli o kapra bylo by dobre tam nejakou nasadu pustit.

Tomas odpovědět 25.03.2021 20:23

Dobrý den, nevíte kdy je mozne delat zkoušky ?

Machala reaguje: 27.03.2021 07:16

Dobrý den,
zájemci připraveni v rámci samostudia mohou složit zkoušky v pondělí 27.4.2021 od 16:00 hod. v budově MO LItovel. Bližší informace na tel.: 732 425 715

Jirka odpovědět 11.03.2021 13:32

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda uz vite planovane terminy osazovani Moravy 19A a Moravy 19B a jaky je plan prvni letosni nasady techto dvou reviru? Dekuji moc za informaci.

Machalala reaguje: 27.03.2021 07:13

Dobrý den, vysazování a množství vysazené ryby v jarních měsících bude shodné jako v předchozích letech a je závislé na jarních výlovech dodavatelů. První vysazování by mělo proběhnout v měsíci dubnu.

Marcela odpovědět 03.03.2021 18:40

Chtěla bych vědět, kdy nebo na kdy bude přesunuta výroční schůze, pravděpodobně v březnu
neproběhne z důvodu pandemie. Děkuji

Machala reaguje: 27.03.2021 07:10

Dobrý den. Výroční členská schůze se uskuteční až to pandemická situace umožní. Termín konání bude v dostatečném časovém termínu zveřejněn.

Honza odpovědět 25.02.2021 14:54

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to budou mít se zkouškami děti do 15 let. Ať jako nováčci nebo již opětovné přezkoušení. Děkuji

Machala reaguje: 25.02.2021 18:33

Dobrý den, děti do 15 let, které se do rybářského kroužku přihlásily již byly o pořádání zkoušek informovány vedoucím kroužku. Děti do 15 let, které již měly povolenku k lovu jsou pro letošní rok zproštěny povinnosti účasti na přezkoušení před výdejem povolenky k lovu. V době prodeje povolenek si mohou povolenku již zakoupit. Informace o prodeji povolenek jsou uvedeny v záložce aktuality.

Ondřej odpovědět 12.02.2021 19:00

Dobrý den, mohu se zeptat jestli jsou informace na: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/legislativa/test-rybarskych-znalosti ? Konkrétně informace o počtu správně zodpovězených otázek, kde na webu je napsáno že stačí mít správně 13 otázek z 25, pro úspěšně splněné zkoušky. Děkuji

Machala reaguje: 15.02.2021 08:53

Dobrý den, opravdu stačí ke zdárnému složení zkoušek pro získání 1. rybářského lístku, správně odpovědět na 13 z 25 položených otázek.

Machala odpovědět 11.01.2021 09:24

Dobrý den, na revíru 471 193, Morava 19 B není žádné omezení docházek. Revíry s omezenou docházkou byly zrušeny na všech revírech kde je držitelem dekretu územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Zdeněk odpovědět 10.01.2021 17:45

Dobrý den, chtěl bych se informovat na revír Morava 19 B (Nová Ves) Jak je tam omezená docházka?Předem děkuji za odpověď.

Pavel Tomášek odpovědět 30.12.2020 13:07

Mám dotaz je možné si zakoupit povolenku na půl roku od 15 června do 15 prosince?Vzhledem k mému zdravotnímu stavu by mi to umožnilo několik docházek k vodě ,kterých stejně moc nemám a v období zimy se držím doma abych nemarodil.Povolenka je čím dál tím držší a jako invalidní důchodce na to nemám a celý rok ji neuplatním.půlroční povolenka by mi udělala radost za poloviční cenu do 1000kč.pokud toto stanovy neakceptují skončím s rybařením.Zašlete mi prosím odpověd jaké jsou možnosti.

Garry reaguje: 07.01.2021 12:45

Dobrý den. Pane Tomášku jediná možnost pro vás je si vzít měsíční povolenku, ale to se moc nevyplatí při její ceně 800 Kč. Jako ZTP máte povolenku se slevou a brigády už také platit nemusíte. Pokud je pro vás rybaření ve vašem životě důležité, jako že asi pro většinu z nás ano, tak nezbyde nic jiného, než se domluvit s rodinou aby vám nekupovali dárky, ale složili se Vám každý rok na povolenku. Přeji spoustu času ve zdraví u vody!

Machala reaguje: 30.12.2020 20:12

Dobrý den. Bohužel Vás nepotěším, jelikož žádná 1/2 roční povolenka není k dispozici a s jejím zavedením se ani nepočítá. Při zavedení 1/2 roční povolenky, by stejně nebylo reálné, aby se cena povolenky dostala pod cenu 1000,-Kč, jelikož největší rybářský tlak na revíry je v teplých měsících roku a po podzimním zarybnění po výlovech. V danou dobu je také největší výlovek z rybářských revírů. Cena povolenky je kalkulována na základě hodnoty stanoveného zarybňovacího plánu, který je pro každý revír stanoven a je třeba ho dodržovat. Není tedy reálné, aby cena 1/2 roční povolenky, měla hodnotu poloviny roční povolenky. Tolik tedy k Vašemu dotazu, který Vás asi nepotěšil, ale taková je skutečnost. S pozdravem a přáním všeho nejlepšího do nového roku 2021, zejména pevné zdraví a pevně věřím, že i spoustu času stráveného u vody.

Petr odpovědět 28.11.2020 15:42

Jan Cenkl: Asi si me s nekym pletete ne ?

Jan Cenkl odpovědět 28.11.2020 15:33

Ano jsem rád kde chytám ale to není vaše zásluha pane Karle K.

Oldrich odpovědět 28.11.2020 10:12

Dobry den, neda mi nez souhlasit s Petrem.Na Nakle se v posledni dobe dejou zverstva a vsichni vedi ze karavany jsou to nejvetsi zlo tam.Bohuzel svaz v tomhle moc nenadela, ma svazane ruce.Jinak od Brezove jsem byl nekolikrat vyhozen ze ,,spice'' nevim jak se jmenuje ten pan a jeho kumpani,byva jich tam docela hodne.Ale kamarada chteli vhodit do vody kdyz neopusti misto, nakonec musel.Uz by chtelo, aby si rs na tohle pocinani posvitila, protoze co se deje na Nakle je rok od roku horsi.

Petr odpovědět 28.11.2020 08:55

Jan Cenkl: Tohle je absolutne z cesty protoze na to mam bezpocet svedku, takze si ty vase chytre reci nechte od cesty a budte rad zato kde chytate.

Jan Cenkl odpovědět 27.11.2020 15:37

§ 184Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Petr odpovědět 26.11.2020 20:03

Dobry den, muzu se zeptat co se posledni roky deje s Naklem ? U vody bordel, karavanisti jsou zlo a od Brezove parta co si vyhrazuji mista a stridaji se tam cely rok ? Za letosek jsem tam nepotkal kontrolu z mistni organizace.Pan Ciganek ma dvoji metr, pro kamarady vsechno a ostatni bude buzerovat ? Abych to trosku rozebral, karavanisti si tam delaji absolutne co chteji, chytani nonstop, na tri pruty, ponechani vice ryb.Nekolikrat jsem byl svedkem kdy jim lezeli tri kapri mezi karavanama a chytalo se smele dal.Od Brezove si nejaky pan Abeska z Olomouce vyhrazuje mista u vody, a beda mu tam sednout.Vyhani lidi a posila je nekam s tim ze si tam krmi.Jsou tam po cely rok a kdyz nahodou ne, tak obvola kamarady at tam nikdo jiny neseda.Pritom tento pan uz nekolikrat prisel o noty.Kde si pak my Brezovaci a ostatni mame sednout ? Nehlede nato ze jim tam cely rok stoji zaparkovana auta u topolu a vjezd je zakazem a nikdo to neresi ? Tak se jeste jednou ptam, co s tim budeme delat ? Budeme mit do budoucna vubec kde chytat nebo si tuhle krasnou vodu nechame vzit ? Dekuji za vysvetleni Petr.

Garry reaguje: 03.12.2020 16:08

Co se týče vyhrazování míst kdekoliv tak je to hlavně problém závistivých rybářů, kteří se neumí najít a rozkrmit vlastní místo. Zrovna s chytáním na špici mám opačnou zkušenost. Seděl jsem tam na dravcích a zrovna zmiňovaný p. Abeska tam přijel a požádal mě, jestli si může sednou vedle mě, protože by nedodržel stanovené 3 metry. Jestli to nebude tím, že na hrubý pytel, patří hrubá záplata!!! Jestli že jste viděl nějaké nezákonné činy rybářů u karavanů (zmiňované 3 kapry apod.) jak jste to řešil? Volal jste RS, případně Policii ČR? Řešit to teď na internetu je úplně k ničemu! Jen takový dodatek Náklo není naše, takže pokud se majitel rozhodne, že tam rybáře nechce, tak tam prostě nebudeme. V současné době máte k dispozici cca 70 ha plochy, kde se může lovit. Doporučuji si najít vhodné místo, rozkrmit si ho a užívat si klidu u vody, protože to by měl být hlavní důvod, proč k vodě chodíme....

Machala reaguje: 28.11.2020 08:58

Zdravím. Zeptat se samozřejmě můžete, ale s těmi vznesenými obviněními bych byl na Vašem místě opatrný. Pokud máte, či nemáte svá tvrzení podložena důkazy, tak veřejná diskuse není tím správným místem pro jejich řešení a nehodlám je zde ani s Vámi řešit. Pokud máte zájem, zavolejte na tel. uvedený na této stránce a můžeme se sejít a danou situaci řešit. (Již v minulosti jsem stěžovatele vyzýval k osobní schůzce, ale ani jeden stěžovatel se bohužel následně neozval.)
Jen obecně, vyhrazování míst je ošetřeno v "rybářském řádu" a za celý rok nebyla vznešena žádná stížnost, že je potřeba řešit. Pokud se na místě lovící střídají, tak se nejedná o žádné vyhrazování místa. Co se týká vyhrazování míst, tak v tomto směru jsou uživatelé karavanů řádně poučeni. Kontrolní činnost je prováděna průběžně nejen členy RS MO Litovel, ale také prof. RS při ÚS, tak členy RS s rozšířenou působností jiných MO. Mohu Vás ujistit, že tuto skutečnost nepříjemně pocítila v letošním roce řada lovících, jež se dopustili porušení pravidel lovu. Co se týká nepořádku kolem karavanů, tak není v letních měsících v naší kompetenci. Udržování pořádku je v kompetenci pronájemců pobřežních pozemků, kteří provozují "kempy" a ostatní organizované aktivity. Prostory za které odpovídají rybáři, jsou pravidelně kontrolovány a udržovány v pořádku.

Marek odpovědět 11.11.2020 14:52

Dobrý den, včera se na Nove vsi objevilo na hladině černý mastný flek o rozloze přibližně 40m2. Byl nafoukany v rohu. Chci se zeptat jak v případě takového nálezu postupovat?koho kontaktovat? Nebo něco takového neřešit?

Machala reaguje: 28.11.2020 08:25

Dobrý den, děkuji za upozornění. Po zveřejnění informace byla situace prověřena na místě, ale již žádný mastný flek na hladině nabyl pozorován. Co se týká řešení takového zjištění, tak je nutno neprodleně oznámit nejlépe hasičům. Tato povinnost vychází ze zákona o vodách kde je tato povinnost zakotvena v § 41. V daném § 41 zákona 254/2001 Sb. je v bodu (2) uvedeno: Kdo způsobí nebo zjistí havárii, je povinen ji neprodleně hlásit Hasičskému záchrannému sboru České republiky nebo jednotkám požární ochrany nebo Policii České republiky, případně správci povodí. Nejlépe tedy volat hasiče tel.:150.

« 1 2 3 4 »


Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze návštěvníci z ČR a SR.
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. rozumím