Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Diskuze

Úvod » Diskuze

Tomas odpovědět 25.03.2021 20:23

Dobrý den, nevíte kdy je mozne delat zkoušky ?

Machala reaguje: 27.03.2021 07:16

Dobrý den,
zájemci připraveni v rámci samostudia mohou složit zkoušky v pondělí 27.4.2021 od 16:00 hod. v budově MO LItovel. Bližší informace na tel.: 732 425 715

Jirka odpovědět 11.03.2021 13:32

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda uz vite planovane terminy osazovani Moravy 19A a Moravy 19B a jaky je plan prvni letosni nasady techto dvou reviru? Dekuji moc za informaci.

Machalala reaguje: 27.03.2021 07:13

Dobrý den, vysazování a množství vysazené ryby v jarních měsících bude shodné jako v předchozích letech a je závislé na jarních výlovech dodavatelů. První vysazování by mělo proběhnout v měsíci dubnu.

Marcela odpovědět 03.03.2021 18:40

Chtěla bych vědět, kdy nebo na kdy bude přesunuta výroční schůze, pravděpodobně v březnu
neproběhne z důvodu pandemie. Děkuji

Machala reaguje: 27.03.2021 07:10

Dobrý den. Výroční členská schůze se uskuteční až to pandemická situace umožní. Termín konání bude v dostatečném časovém termínu zveřejněn.

Honza odpovědět 25.02.2021 14:54

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to budou mít se zkouškami děti do 15 let. Ať jako nováčci nebo již opětovné přezkoušení. Děkuji

Machala reaguje: 25.02.2021 18:33

Dobrý den, děti do 15 let, které se do rybářského kroužku přihlásily již byly o pořádání zkoušek informovány vedoucím kroužku. Děti do 15 let, které již měly povolenku k lovu jsou pro letošní rok zproštěny povinnosti účasti na přezkoušení před výdejem povolenky k lovu. V době prodeje povolenek si mohou povolenku již zakoupit. Informace o prodeji povolenek jsou uvedeny v záložce aktuality.

Ondřej odpovědět 12.02.2021 19:00

Dobrý den, mohu se zeptat jestli jsou informace na: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/legislativa/test-rybarskych-znalosti ? Konkrétně informace o počtu správně zodpovězených otázek, kde na webu je napsáno že stačí mít správně 13 otázek z 25, pro úspěšně splněné zkoušky. Děkuji

Machala reaguje: 15.02.2021 08:53

Dobrý den, opravdu stačí ke zdárnému složení zkoušek pro získání 1. rybářského lístku, správně odpovědět na 13 z 25 položených otázek.

Machala odpovědět 11.01.2021 09:24

Dobrý den, na revíru 471 193, Morava 19 B není žádné omezení docházek. Revíry s omezenou docházkou byly zrušeny na všech revírech kde je držitelem dekretu územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Zdeněk odpovědět 10.01.2021 17:45

Dobrý den, chtěl bych se informovat na revír Morava 19 B (Nová Ves) Jak je tam omezená docházka?Předem děkuji za odpověď.

Pavel Tomášek odpovědět 30.12.2020 13:07

Mám dotaz je možné si zakoupit povolenku na půl roku od 15 června do 15 prosince?Vzhledem k mému zdravotnímu stavu by mi to umožnilo několik docházek k vodě ,kterých stejně moc nemám a v období zimy se držím doma abych nemarodil.Povolenka je čím dál tím držší a jako invalidní důchodce na to nemám a celý rok ji neuplatním.půlroční povolenka by mi udělala radost za poloviční cenu do 1000kč.pokud toto stanovy neakceptují skončím s rybařením.Zašlete mi prosím odpověd jaké jsou možnosti.

Garry reaguje: 07.01.2021 12:45

Dobrý den. Pane Tomášku jediná možnost pro vás je si vzít měsíční povolenku, ale to se moc nevyplatí při její ceně 800 Kč. Jako ZTP máte povolenku se slevou a brigády už také platit nemusíte. Pokud je pro vás rybaření ve vašem životě důležité, jako že asi pro většinu z nás ano, tak nezbyde nic jiného, než se domluvit s rodinou aby vám nekupovali dárky, ale složili se Vám každý rok na povolenku. Přeji spoustu času ve zdraví u vody!

Machala reaguje: 30.12.2020 20:12

Dobrý den. Bohužel Vás nepotěším, jelikož žádná 1/2 roční povolenka není k dispozici a s jejím zavedením se ani nepočítá. Při zavedení 1/2 roční povolenky, by stejně nebylo reálné, aby se cena povolenky dostala pod cenu 1000,-Kč, jelikož největší rybářský tlak na revíry je v teplých měsících roku a po podzimním zarybnění po výlovech. V danou dobu je také největší výlovek z rybářských revírů. Cena povolenky je kalkulována na základě hodnoty stanoveného zarybňovacího plánu, který je pro každý revír stanoven a je třeba ho dodržovat. Není tedy reálné, aby cena 1/2 roční povolenky, měla hodnotu poloviny roční povolenky. Tolik tedy k Vašemu dotazu, který Vás asi nepotěšil, ale taková je skutečnost. S pozdravem a přáním všeho nejlepšího do nového roku 2021, zejména pevné zdraví a pevně věřím, že i spoustu času stráveného u vody.

Petr odpovědět 28.11.2020 15:42

Jan Cenkl: Asi si me s nekym pletete ne ?

Jan Cenkl odpovědět 28.11.2020 15:33

Ano jsem rád kde chytám ale to není vaše zásluha pane Karle K.

Oldrich odpovědět 28.11.2020 10:12

Dobry den, neda mi nez souhlasit s Petrem.Na Nakle se v posledni dobe dejou zverstva a vsichni vedi ze karavany jsou to nejvetsi zlo tam.Bohuzel svaz v tomhle moc nenadela, ma svazane ruce.Jinak od Brezove jsem byl nekolikrat vyhozen ze ,,spice'' nevim jak se jmenuje ten pan a jeho kumpani,byva jich tam docela hodne.Ale kamarada chteli vhodit do vody kdyz neopusti misto, nakonec musel.Uz by chtelo, aby si rs na tohle pocinani posvitila, protoze co se deje na Nakle je rok od roku horsi.

Petr odpovědět 28.11.2020 08:55

Jan Cenkl: Tohle je absolutne z cesty protoze na to mam bezpocet svedku, takze si ty vase chytre reci nechte od cesty a budte rad zato kde chytate.

Jan Cenkl odpovědět 27.11.2020 15:37

§ 184Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Petr odpovědět 26.11.2020 20:03

Dobry den, muzu se zeptat co se posledni roky deje s Naklem ? U vody bordel, karavanisti jsou zlo a od Brezove parta co si vyhrazuji mista a stridaji se tam cely rok ? Za letosek jsem tam nepotkal kontrolu z mistni organizace.Pan Ciganek ma dvoji metr, pro kamarady vsechno a ostatni bude buzerovat ? Abych to trosku rozebral, karavanisti si tam delaji absolutne co chteji, chytani nonstop, na tri pruty, ponechani vice ryb.Nekolikrat jsem byl svedkem kdy jim lezeli tri kapri mezi karavanama a chytalo se smele dal.Od Brezove si nejaky pan Abeska z Olomouce vyhrazuje mista u vody, a beda mu tam sednout.Vyhani lidi a posila je nekam s tim ze si tam krmi.Jsou tam po cely rok a kdyz nahodou ne, tak obvola kamarady at tam nikdo jiny neseda.Pritom tento pan uz nekolikrat prisel o noty.Kde si pak my Brezovaci a ostatni mame sednout ? Nehlede nato ze jim tam cely rok stoji zaparkovana auta u topolu a vjezd je zakazem a nikdo to neresi ? Tak se jeste jednou ptam, co s tim budeme delat ? Budeme mit do budoucna vubec kde chytat nebo si tuhle krasnou vodu nechame vzit ? Dekuji za vysvetleni Petr.

Garry reaguje: 03.12.2020 16:08

Co se týče vyhrazování míst kdekoliv tak je to hlavně problém závistivých rybářů, kteří se neumí najít a rozkrmit vlastní místo. Zrovna s chytáním na špici mám opačnou zkušenost. Seděl jsem tam na dravcích a zrovna zmiňovaný p. Abeska tam přijel a požádal mě, jestli si může sednou vedle mě, protože by nedodržel stanovené 3 metry. Jestli to nebude tím, že na hrubý pytel, patří hrubá záplata!!! Jestli že jste viděl nějaké nezákonné činy rybářů u karavanů (zmiňované 3 kapry apod.) jak jste to řešil? Volal jste RS, případně Policii ČR? Řešit to teď na internetu je úplně k ničemu! Jen takový dodatek Náklo není naše, takže pokud se majitel rozhodne, že tam rybáře nechce, tak tam prostě nebudeme. V současné době máte k dispozici cca 70 ha plochy, kde se může lovit. Doporučuji si najít vhodné místo, rozkrmit si ho a užívat si klidu u vody, protože to by měl být hlavní důvod, proč k vodě chodíme....

Machala reaguje: 28.11.2020 08:58

Zdravím. Zeptat se samozřejmě můžete, ale s těmi vznesenými obviněními bych byl na Vašem místě opatrný. Pokud máte, či nemáte svá tvrzení podložena důkazy, tak veřejná diskuse není tím správným místem pro jejich řešení a nehodlám je zde ani s Vámi řešit. Pokud máte zájem, zavolejte na tel. uvedený na této stránce a můžeme se sejít a danou situaci řešit. (Již v minulosti jsem stěžovatele vyzýval k osobní schůzce, ale ani jeden stěžovatel se bohužel následně neozval.)
Jen obecně, vyhrazování míst je ošetřeno v "rybářském řádu" a za celý rok nebyla vznešena žádná stížnost, že je potřeba řešit. Pokud se na místě lovící střídají, tak se nejedná o žádné vyhrazování místa. Co se týká vyhrazování míst, tak v tomto směru jsou uživatelé karavanů řádně poučeni. Kontrolní činnost je prováděna průběžně nejen členy RS MO Litovel, ale také prof. RS při ÚS, tak členy RS s rozšířenou působností jiných MO. Mohu Vás ujistit, že tuto skutečnost nepříjemně pocítila v letošním roce řada lovících, jež se dopustili porušení pravidel lovu. Co se týká nepořádku kolem karavanů, tak není v letních měsících v naší kompetenci. Udržování pořádku je v kompetenci pronájemců pobřežních pozemků, kteří provozují "kempy" a ostatní organizované aktivity. Prostory za které odpovídají rybáři, jsou pravidelně kontrolovány a udržovány v pořádku.

Marek odpovědět 11.11.2020 14:52

Dobrý den, včera se na Nove vsi objevilo na hladině černý mastný flek o rozloze přibližně 40m2. Byl nafoukany v rohu. Chci se zeptat jak v případě takového nálezu postupovat?koho kontaktovat? Nebo něco takového neřešit?

Machala reaguje: 28.11.2020 08:25

Dobrý den, děkuji za upozornění. Po zveřejnění informace byla situace prověřena na místě, ale již žádný mastný flek na hladině nabyl pozorován. Co se týká řešení takového zjištění, tak je nutno neprodleně oznámit nejlépe hasičům. Tato povinnost vychází ze zákona o vodách kde je tato povinnost zakotvena v § 41. V daném § 41 zákona 254/2001 Sb. je v bodu (2) uvedeno: Kdo způsobí nebo zjistí havárii, je povinen ji neprodleně hlásit Hasičskému záchrannému sboru České republiky nebo jednotkám požární ochrany nebo Policii České republiky, případně správci povodí. Nejlépe tedy volat hasiče tel.:150.

Martin odpovědět 04.11.2020 10:22

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v jaké termínu se budou dělat rybářské zkoušky a jakou formou
(např. pokud se současná situace příliš nezlepší)
Děkuji a přeji Vám hezký den.

Machala reaguje: 04.11.2020 19:36

Zdravím, v současné době nepředpokládáme, že by nebylo možno provést školení a zkoušky nových členů jako v minulých letech. To znamená, že školení i zkoušky se uskuteční v druhé polovině února 2021. V případě, že se situace nezlepší a nebude možno provést školení a zkoušky standardním způsobem, bude přistoupeno k operativnímu řešení. To však bude řešeno až v okamžiku kdy to bude aktuální. Zájemci o členství budou včas informováni.
Všem přeji pevné zdraví.

Petr odpovědět 02.10.2020 20:49

To je boží mladej se těšil.Za 2 týdny bude.

Denisa odpovědět 24.08.2020 19:55

Dobry den, muj dotaz na vas zni jestlize jsem v 15letech slozila rybarskou zkosku a mela tzv papiry plati mi i do dnes? Cca 5 let jsem nebyla na rybach kvuli skole atd ... a po tolika letech me rybareni zase “chytlo”. Musim tedy znova udelat nejake zkousky a nebo staci si jen zaplatit povolenku ? Dekuji predem za odpoved.

Machala reaguje: 27.08.2020 14:00

Dobrý den, pokud jste si neplatila členství, tak Vám členství zaniklo a pro přijetí za člena je potřeba složit předepsanou zkoušku. Pokud jste ryby dříve lovila, tak to bude pro Vás určitě pouze formalita. Pokud máte tedy zájem své členství obnovit, tak mě prosím kontaktujte, telefonicky nebo e-mailem, viz "kontakty".
S pozdravem, Petr Machala.

Zahrzde odpovědět 11.07.2020 22:25

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat.Na 18.7. je vyhlášena Brigáda je potřeba se někde přihlásit? Nebo stačí přijít na 7 hodinu k rybářské budově.Děkuji za odpověď

Bady odpovědět 21.06.2020 12:12

Dobrý den, je možné v Litovli zakoupit hostovačku pro střední čechy, konkrétně Labe ? Pokud ne, kde nejblíže tady u nás se dá splašit ? Děkuji Petr

Machala reaguje: 23.06.2020 09:29

Dobrý den, v Litovli ani v okolí nelze hostovací povolenku pro jiné územní svazy zakoupit. Územní povolenky je možno zakoupit pouze v místě působení příslušného územního svazu. Zakoupit lze pouze hostovací celoroční povolenky na revíry Moravského rybářského svazu.

Jakub odpovědět 30.05.2020 18:03

Zatím nebyl uveden datum prodeje povolenek, první červnové pondělí je již toto ponděli. Na konci měsíce se to už nevyplatí ani kupovat...

Machala reaguje: 30.05.2020 19:05

Dobrý den,
je pravdou, že v pondělí je již prvního června a je neskutečné jak čas letí. Termín opravdu nebyl zveřejněn, ale je jisté, že v prvním červnovém týdnu bude možno povolenku zakoupit, ale nebude to určitě v pondělí. V každém případě je nutno připomenout, že i vzhledem k značnému omezení pohybu a dalších opatření, byl dostatek času a termínů pro zakoupení povolenky a na omezení prodeje v květnu, bylo s dostatečným předstihem upozorněno. Termíny prodeje povolenek a čl. známek, bude zveřejněno na těchto stránkách nejpozději v neděli 31.5.2020.

Marek odpovědět 15.05.2020 10:42

Děkuji za info.

Marek odpovědět 12.05.2020 16:45

Dobrý den, na kdy se prosím plánuje prodej povolenky? Bohužel jsem nestihl začátek měsíce. Dekuj8i

Machala reaguje: 12.05.2020 18:20

Dobrý den, povolenky a známky budou prodávány opět v měsíci červnu, tak jak je napsáno v aktualitách na těchto stránkách. Bližší informace budou zveřejněny v okamžiku, kdy bude možné stanovit přesný termín zahájení. Předpoklad je první červnové pondělí, ale je nutno sledovat aktuality.

Martin odpovědět 30.04.2020 12:32

Dobrý den.Je možno na Náklo zajet s karavanem na ryby?kempy jsou do 25. Zavřené...děkuji.

Machala reaguje: 01.05.2020 08:26

Dobrý den, možnost zajet na Náklo s karavanem na ryby existuje, již tam nějaké karavany jsou. Na přesné podmínky je nutno se, ale zeptat uživatele příbřežních pozemků, který má pozemky pronajaty a určuje si i pravidla. Bohužel, kontakt na daného uživatele nemáme k dispozici.

Karel odpovědět 27.04.2020 14:01

Zdravím chci se zeptat jestli tu je možnost zaplatit členství bankovním převodem.Díky

Machala reaguje: 01.05.2020 08:21

Zdravím, možnost zaplatit členství bankovním převodem je možná, ale čl. známku je nutno vylepit do čl. průkazu, proto je preferována platba přímo na místě.

vaclav odpovědět 03.03.2020 12:16

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda bude nějaké hajení na nákelské pískovně děkuji za odpověd

Machala reaguje: 03.03.2020 12:53

Dobrý den, hájení na pískovně Náklo není plánováno. S pozdravem a přáním hezkého dne P. Machala.

Petr odpovědět 16.02.2020 11:54

Dobry den chci se zeptat kdy bude vyrocni schuze . Dekuji za odpoved.

Machala reaguje: 17.02.2020 10:39

V 9:00 hod. Dnes bude pozvánka zveřejněna na těchto stránkách.

Petr reaguje: 17.02.2020 09:31

Jeste se chci zeptat v kolik ta schuze zacina

Machala reaguje: 16.02.2020 12:22

Dobrý den, výroční členská schůze se uskuteční 7. 3. 2020 v koncertním sále Městského klubu Litovel.

Zdenek Hlavinka odpovědět 12.02.2020 18:58

Dobrý den ,mám dotaz, zda máte kroužek pro mladé rybáře,mám devítiletého vnuka který má zájem o rybaření,díky

Machala reaguje: 13.02.2020 08:28

Dobrý den, každoročně od září začíná běžet rybářský kroužek pro děti. Pokud máte zájem o bližší informace, tak nejbližší termín kroužku je 17.2.2020 od 15:30 hod. v budově naší organizace. Pokud máte tedy zájem, je možno se v daný termín dostavit a další podrobnosti domluvit přímo s vedoucími kroužku.

Mirek odpovědět 10.01.2020 14:57

Dobrý den, pochopil jsem to dobře že v době od 1.1. Do 16.6. není povoleno lovit muskarenim?(lov s muskarskym prutem navijákem a šňůrou)

Mirek reaguje: 11.01.2020 01:05

Jednalo se o jednu rybářskou diskuzi, takže to byl patrně výmysl. Děkuji za vysvětlení.

Machala reaguje: 10.01.2020 17:18

Zdravím. Nevím kde jste tento zákaz vyčetl, ale na na revírech ÚS pro SM a Slezsko, žádné takové omezení není vyhlášeno. Toto omezení by nemělo být ani v BPVRP vydaných Radou ČRS. Uváděné omezení může být vyhlášeno některými územními svazy, tuším, že dané omezení platí na revírech ÚS Jihočeského, ale plošně vyhlášeno není. Prosím o uvedení zdroje, pokud tedy odpověď není dostatečná.

Garry odpovědět 12.10.2019 09:31

Vysadili kapry, no jo ale jsou malí a ani neberou :) :) :) Zase se u vody ukázali rybáři, kteří celý rok sedí doma a vyjedou jen když cítí jistotu v podobě vysazených hladovců....

« 1 2 3 4 »


Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze návštěvníci z ČR a SR.