Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Vítězství litovelského rybáře v národním kole Zlaté udice

Úvod » Vítězství litovelského rybáře v národním kole Zlaté udice

Letošní národní kolo celostátní soutěže mladých rybářů „Zlatá udice“ proběhlo od pátku 18.6 do neděle 20.6., tentokrát v Hradci Králové. Pořadatelem soutěže byl po jednoroční pauze Český rybářský svaz - Územní svaz Východočeský. V roce 2020 se soutěž nekonala.

Letošního klání mladých rybářů se  zúčastnila družstva sedmi územních svazů ČRS. V každém z nich 6 závodníků. 4 žáci do 16-ti let, 1 žákyně do 16-ti let a jeden dorostenec do 19-ti let.

Z naší litovelské organizace ČRS si účast na tomto závodě vybojoval Jan Bombera, který obhajoval celkové druhé místo z posledního ročníku soutěže.  A po důkladné přípravě dokázal své umístění posunout ještě o stupínek výš.

Byť po první části soutěže - teoretických znalostech - figuroval na 6-tém místě, což bylo pohoršení o dvě pozice oproti předchozímu ročníku, v následných soutěžích v rybolovu na řece Orlici a nahazování na suchu - rybolovné technice - obsadil vždy první místo, což mu po sečtení všech tří částí soutěže přineslo celkové vítězství.

Byla to Jendova poslední účast v této soutěži v kategorii žáků. Pokud se zúčastní dalšího ročníku, bude to již v kategorii dorostenců. V celé historii litovelského rybářského spolku se takového úspěchu nepodařilo nikomu dosáhnout.

Za MO ČRS Litovel gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Vítězství litovelského rybáře v národním kole Zlaté udice
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. rozumím