Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Diskuze

Úvod » Diskuze

Machala odpovědět 09.01.2019 11:53

Dobrý den.
Všem návštěvníků tohoto webu přeji mnoho úspěchů v roce 2019 a dostatek času stráveného u vody. Co se týká posledních dotazů, tak bych na ně velice rád odpověděl, ale bohužel odpověď neznám ani já, tudíž nemohu odpovědět. Jak jsem již dříve uváděl, tak jsme při schůzce před zahájením letní sezóny, žádali zástupce vedení pískovny, aby se výběrové řízení uskutečnilo v takovém termínu, aby před začátkem roku 2019, bylo jasné jaké podmínky budou na pískovně v roce 2019 platit. V listopadu, byl vznesen dotaz kdy bude výběrové řízení vypsáno a v odpovědi nám bylo sděleno, že až bude výběrové řízení vypsáno bude ČRS osloven. To je asi tak vše co je možno v danou chvíli sdělit. V okamžiku, až bude něco nového v dané věci, bude neprodleně podána informace prostřednictvím těchto webových stránek.

Pepa odpovědět 08.01.2019 19:48

Dotaz na pana Machalu chtěl bych vedet jak to vypada na tento rok na Nakle je leden a o nicem se tady porad nezminujete urcite uz vite jak to bude. Dekuji za odpoved

Bady odpovědět 03.01.2019 16:14

Mira: Dobry den pane, jestli jste si nevsimnul komentu nize, tak jeste neni vubec jasne,jestli se bude letos na Nakle vubec chytat..Natoz z jake strany, za jakych podminek atd..

Mira reaguje: 04.01.2019 15:21

Myslel jsem si ze kdyz uz je novy rok tak ze je vse dohodnute

Mira odpovědět 02.01.2019 16:58

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli bude povoleno bivakování na Nákle na břehu od Lhoty k Březové jako v roce 2018 děkuji za odpověď

Petr odpovědět 05.11.2018 21:02

Dobry den, taky by me zajimalo jak to vypada s Naklem na dalsi roky ? Dekuji za odpoved..

Machala reaguje: 08.11.2018 07:37

Zdravím.
Bohužel k dnešnímu dni nejsem schopen podat informaci jak to s Náklem vypadá na další roky, jelikož doposud nebylo vypsáno žádné výběrové řízení, které bylo vedením pískovny přislíbeno vypsat na náš požadavek, tak aby od ledna bylo jasné, jak to bude pro další období. Se zástupci pískovny již jednal i nově zvolený předseda s místopředsedoua územního svazu, kteří zástupce pískovny informovali o přetrvávajícím zájmu na zachování rybolovu ze strany ČRS. Taktéž i oni dostali příslib od zástupců pískovny o vypsání výběrového řízení. Co se týká uzamčené závory, tak se jedná o jednoznačné porušení dohodnutých pravidel o kterém byl pronajímatel informován v hlášeních o prováděných kontrolách, ale doposud nebyl v této věci zjednán pořádek. Tolik tedy k problematice pískovny Náklo. Jakmile budou nové informace, budou oznámeny neprodleně na těchto stránkách. Všem přeji příjemný a úspěšný lov a věřím, že rybolov na pískovně Náklo zůstane pro členy ČRS zachován i v dalších letech.

Jarda odpovědět 28.10.2018 15:22

Dobry den chtěl bych se zeptat jak to vypada s pískovnou Naklo na další roky. Jestli uz jste o necem jednaly. Byl jsem na rybach vzadu od Lhoty je to uzavreno vice nez rok ze se tam rybari ani nedstanou,kdyz je zavrena zavora. Nyní jsem videl ze pan Sirucek jiz navazi plechove boudy doprostřed Nakla kde je pisecna plaz tak bychom chtely vedet jako rybari jestli hodla uzavřít i tohle. Dejte nam aspoň vedet co se bude dit dal. Dekuji za odpověď.

Pepadrums odpovědět 08.09.2018 13:01

Zdravím vás všechny, chci se zeptat dříve jsem měl rybářský lístek na Konicko cca 5 let na zpět, doma mám ještě rybářský lístek jde nějak obnovit bez zkoušek a koupit si povolenku na Litovel? Děkuji

Machala reaguje: 09.09.2018 07:09

pokud není placen alespoň pravidelný roční příspěvek (udržovací členská známka) není možno provést obnovu bez přezkoušení. Pokud však vlastníte rybářský lístek vydaný obcí s rozšířenou působností, byť i neplatný, je možno složit test po předchozí domluvě v řádu dnů. Pokud však již nevlastníte ani rybářský lístek je možno zkoušky složit až v řádném termínu po proběhlém školení nových členů, které se uskuteční v polovině února 2019.
Vzhledem ke skutečnosti, že vlastníte rybářský lístek, je možno provést
přezkoušení po předchozí domluvě. Pokud tedy máte zájem, ozvěte se prosím na
tel.: 732425715 a můžeme se domluvit na termínu přezkoušení, popřípadě Vám
zodpovím další dotazy, budete-li mít.

standa odpovědět 05.08.2018 10:34

Dobrý den,
pravděpodobně se něco pohlo, včera na Nákle při příjezdu na ryby nám paní u závory oznámila, že po intervenci p.starostky se brána na večer uzamykat nebude. Potěšující informace pro nás, stejně jako přístup, pravděpodobně p.Mráčka, na straně Lhotky kde je zákaz koupání a rybolov povolen, byly koupající vykázáni do koupací části, strávily jsme na rybách noc, ryby celkem šly omladina dělala trochu bordel, ale to se dá snést nebyly jsme jiní, každopádně velmi kladně hodnotím přístup jak ze strany Cemexu tak p.Mráčka i p.starostky, je vidět, že kde je vůle cesta se najde. Petrův zdar.

standa odpovědět 31.07.2018 14:55

Dobrý den,
prosím nešlo by nějak rozumně promluvit se zástupcem sdružení Haifa provozujícím na březích pískovny Náklo služby pro plavce, jejich pravděpodobně správce je radost potkat, rozumná dohoda s ním v žádném případě není.
V Pátek 27.8.2018 jsme byly svědky toho jak zamčel bránu ve 22:00 jak mu nařizuje jeho vedení, potud v pořádku, pokud ale pominu jeho neurvalé a sprosté agresivní chování k rybářům chytajícím podél cesty do Lhotky. Celé se vyhrotilo tím, že jeden z chytajících chtěl odjet autem od vody a nastal problém nebylo nikoho kdo by mu bránu odemčel , rozhodl se tedy věc vyřešit uražením zámku brány neboť měl doma syna a musel nutně odjet , došlo k pár fackám ze strany dorazivšího správce následnému příjezdu PČR a řešení brána zůstala zamčená, a celá věc bude řešena na přestupkové, druhý den ten samý správce, chování opět stejné. Můj dojem z celé akce je "vystrnadit rybáře chytající podél cesty na Lhotku. Rybářský řád nás odkazuje pouze "Parkování motorových vozidel povoleno pouze podél silnice Náklo Lhota nad Moravou" tak kde mám to auto nechat chytání je povoleno do 24:00.
Nešlo by tedy domluvit zamykání brány na pozdější hodinu a umravnit agresivního správce či co to je za člověka. Děkuji za reakci

Machala reaguje: 01.08.2018 21:10

Dobrý večer.
Reaguji na Váš dotaz ohledně problému na pískovně Náklo. Na danou otázku je velice těžko odpovědět, jelikož na rozumnou komunikaci musí být dvě strany ochotné se dohodnout. Podmínky jsou jasně stanoveny a uvedeny v popisu revíru, ale svévole jmenované strany, jak jste se sám a řada jiných lovících mohla přesvědčit je absolutně nerespektuje. O daném problému i o samotném incidentu, který popisujete víme a budeme se ho snažit vyřešit. Více Vám nejsem schopen v tuto chvíli k dané problematicez říci.

Honza odpovědět 14.07.2018 20:23

Zdravím rybáři! Nevíte někdo kde se dají sehnat takové trika? http://www.trika-pro-rybare.cz nerad objednávám z internetu a nejlepší by bylo si to před koupením vyzkoušet že jo. Předem díky za odpovědi! :)

Jan Cenkl odpovědět 13.07.2018 12:33

Dobrý den pane Machala, prosím vás dostala se ke mě informace, že z určitých důvodů které zatím nechci tady uvádět nemáte zájem nadále jako MO Litovel obhospodařovat revír 471051 Náklo. Nájemní smlouva končí 31.12.2018. Začátkem nového roku 2019 proběhne výběrové řízení na nový nájem této vodní plochy. Půjdete do výběrového řízení? Z mého pohledu by to byla velká škoda pro všechny rybáře kdyby jsme o tuto vodu přišli. Prosím o vyjádření k dané problematice.

Machala reaguje: 20.07.2018 07:36

Dobrý den. Děkuji za dotaz a opět jako vždy musím na tento dotaz reagovat stejným způsobem. Nevím odkud se informace tohoto charakteru berou, ale v žádném případě pokud je mně známo nebylo řečeno, že ČRS nemá nadále zájem obhospodařovat revír 471 051 a už vůbec, a za to mohu dát s klidným svědomím i hlavu na špalek, že by neměla zájem, konkrétně MO Litovel. V červnu kdy se konala každoroční schůzka před letní sezónou vedení zastupujících vlastníka a provozovatele pískovny s nájemci přilehlých břehů a rybáři, byl konkrétně mou osobou vznesen dotaz jakým způsobem bude řešeno další období, že ze strany ČRS trvá zájem na pokračování výkonu rybářského práva, což potvrdil i přítomný jednatel územního svazu. Požádali jsme zástupce pískovny, zda by bylo možno o dalším užívání rozhodnout do konce roku, aby se jednání, případné výběrové řízení neprotahovalo do poloviny roku 2019 s ohledem na podzimní a jarní vysazování ryb. Ze strany pískovny bylo přislíbeno, že zahájí přípravu výběrového řízení. Tolik tedy k dané problematice. Závěrem opakuji, že ze strany ČRS trvá zájem, daný rybářský revír i nadále provozovat.

Tomáš odpovědět 12.07.2018 22:52

dobrý den kde se da koupit hostující povolenka děkuju

Machala reaguje: 20.07.2018 07:42

Hostující povolenky na revíry Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, lze zakoupit v každé místní organizaci tohoto územního svazu. Zakoupení hostující povolenky v MO Litovel je možno domluvit prostřednictvím telefonu či e-mailu uvedených na těchto stránkách.

Jindřiška Hamplova odpovědět 17.06.2018 18:48

Dobrý den chci se zeptat chytala jsem na Vrbici v Bohumíně o pulnoci jsem vytáhla pruty a šla spát.O pul třetí rano prisla rybářská straš na kontrolu vzbudila mě a musela jsem ukazat povolenku.Chci se zeptat maji na toto právo nic jsem neporušila.děkuji za odpověď

Machala reaguje: 22.06.2018 14:55

Dobrý den. Rybářská stráž je oprávněná požadovat předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu od osoby v bezprostřední blízkosti rybářského revíru v případě důvodného podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu. Pokud tedy pruty byly vytaženy a nebylo žádné jiné důvodné podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu, není rybářská stráž oprávněna požadovat předložení dokladů. Paní Hamplová prosím kontaktujte mě na e-mail: machala@crslitovel.cz, rád bych o tomto případu měl podrobnější informace. Předem děkuji.

marek odpovědět 14.06.2018 13:48

Zdravim chvi se zeptat jestli je na revirech ,,morava 19,, a ,,morava 19b,, povolen lov z vody zabrozenim dekuji.

Machala reaguje: 22.06.2018 14:36

V úsecích kde rybolov povolen, je lov povolen i po zabrodění. Pokud k takovému způsobu lovu dojde je nutné respektovat ostatní rybáře, aby nebyli při lovu rušeni a omezování. Pokud se bude jednat o lov přívlačí je nutno dodržet min. 20m odstup, nedohodnou-li se lovící jinak.

zdeněk odpovědět 07.06.2018 14:36

Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Jestli se muže chytat od jezu u šargounu po bahenku.Dekuji

Zdeněk reaguje: 27.06.2018 16:58

Moc děkuji.

Machala reaguje: 22.06.2018 14:31

V předmětném úseku je lov možný. Revír končí až u elektrárny v Březové.

Garry odpovědět 29.04.2018 08:49

Po dlouhé době musím poděkovat za poslední vysazování. Mám velkou radost, že se ve vodě objevují i kapři do 35 cm!!! Konečně ve vodě i něco zůstane pro příští roky! Takže díky a ještě osadit vodu od Šargouna dolů k Březové a bude to super. Klidně těma prckama do 35 cm. Voda je tam úživná a přírůstky budou

Marek odpovědět 29.03.2018 16:04

Dobry den, za poslednich nekolik let sem si vsiml poklesu stavu okounu na lomu Nova Ves. Chci se zeptat jestli treba do budoucna se planujete touto rybou zabivat a vysazovat ji. Dekuji

Martin š odpovědět 03.03.2018 08:10

Dobrý den, je možné udělat a kdy rychlo zkoušky do 15 let? prosím o bližší informace. Děkuji 2018

Machala reaguje: 05.03.2018 09:56

Dobrý den,
ve vážných a odůvodněných případech je možno zkoušky provést, ale děti do 15 let
by měly jeden rok chodit do kroužku a následně vykonat zkoušky. Obraťte se na
vedoucího kroužku mládeže p. Jana Bomberu a daný případ s ním
konzultujte.

Tomáš odpovědět 04.09.2017 20:30

Zdarec všichni rybáři. Tak dnes jsem se těšil na ryby......to jsem ještě netušil, že půjdu z ryb tak nasranej a znechucenej jak už dlouho ne! O co se jedná. Když jsem přišel k vodě (víská) tak se pomalu rozlévala ze břehu.Tekla sotva to bylo vidět. A potom najednou se to rozjelo tak ,že jsem nebyl schopen to nikde udržet.Tak jsem se sbalil a šel domů. A tak se chci zeptat ....takhle má vypadat průtok řeky? Děje se to celé léto! Každý den ráno a večer....jako kdyby to bylo naschvál! Chodím skoro každý den tak vím o čem mluvím.Dnes to byl extrém už jsem to nevydržel a tak píšu. Prosím aby mi to někdo vysvětlil. Díky.

Tomáš reaguje: 09.09.2017 19:14

Díkec ...se s tím nějak vyrovnám

noap reaguje: 08.09.2017 21:20

Tak ono se až tak nejedná o řeku, jak o náhon :) a ten primárně je určen k nějakému účelu - v tomto případě k využití energetického potenciálu - tudíž musíš počítat s tím, že se s ním manipuluje...otázka je, jestli tak jak se má.... Každé zařízení má svůj schválený manipulační řád - můžeš podat podnět na MěÚ nebo na Inspekci, ať to prověří, zda-li je vše jak má...... Osobně bych to viděl na automatiku nějaké elektrárny - voda v korytě nastoupá na nějakou úroveň - spustí se turbína - voda teče až hladina poklesne - tak se turbína zastaví tak pořád dokola....

Jarekv odpovědět 15.08.2017 04:40

Dobrý den chtěl bych se zeptat kdy budete pořádat rybářské závody děkuji předem za odpověď

bady odpovědět 06.08.2017 10:15

Zdravim, tento vikend jsem byl s vlackou na Nove Vsi a nestačil jsem se divit kolik mrtvých pstruhů leží kolem vody a další malátně jezdící kolem břehu.Nechápu proč to vůbec sypete do té teplé vody, měli jste radši počkat na podzim,protože těh ryb je toho opravdu škoda...

bady odpovědět 22.05.2017 20:27

Perejil: Je videt ze mate spatne informace kolego.Na Novou Ves se toho tolik nesype a co vim tak letos se tam jeste nedavalo vubec.A nevim o cem se vubec bavite, protoze Morava v Litovli a okoli je zarybnena az moc.Sam jsem se o tom jiz letos nekolikrat presvedcil..

Perejil odpovědět 03.05.2017 21:36

Zdravim, chtěl bych se zeptat kdy už se konečně zarybní papírenská. Ta voda už je mrtvá 3 rokem a nebaví mě pořád čekat na město a na ty jejich "etapy". Zahrádkáři to tam už mají spravený a u těch policajtů to zase tak nehoří ne? Nechápu na co se pořád čeká. Přestaňte jednou sypat na Náklo a na Ves, který jsou zarybněny až běda a dejte nám už konečně zpátky chytačku na papirenské.

Lucie odpovědět 25.11.2016 19:50

Dobrý den?zajímalo by mě,kde najdu slibené fotky ze závodů z 3.9.2016? nikde je nevidím a nikde jinde jste je neprezentovaly...

Mirek odpovědět 24.07.2016 14:44

Dobrý odpoledne,mohl by se tu někdo z vedení MO vyjádřit ke kauze pískovna Náklo,bohužel opět kolují zprávy u vody,že naše MO od příštího roku na týto pískovně končí,prý tam sedne pan Vágner ze svým týmem...děkuji za odpověď..

RomanN... odpovědět 06.04.2016 15:47

Ahoj,chci se zeptat zda se dají ještě koupit povolenky "místní rybářské organizace" tedy jen pro Litovel,díky za odpověď

Petr odpovědět 01.04.2016 07:41

Bady, nechtěl jsem tě naštvat! Zřejmě víš víc než já a jestli to tak dělají potom je to s nima na okamžité ukončení! RS mě na Nákle už několikrát kontrolovala, takže revír hlídají...Ale to víš, mohou být fikaní, nemusí nikdo nic vidět. .. Nechci se jich zastávat, ale jen jsem nic takového neviděl. Také je pořád nepozoruju, víc si hledím splávku. Vím jak si každý hlavně na takové vodě jako je Náklo hlídá flíček. Většina zakrmuje a potom má pocit, že flek je doživotně jeho. Jestli odvážejí ryby potom je to hnus. Něco podobného jsem slyšel v dřívějších létech o zarybňování Šincláku u Štěpánova. Možná stejný hnus, ale za ruku jsem nikoho nechytl. Pravdou je, že já chodím jen ráno a v 9 metu pryč, kdežto tady tito pokračují celý den. Proto raději chodím na Moravu, tam se snad takové věci nedějí. Takže ještě jedna omluva na závěr a měj se. PS: Litovel Náklo ztratit nechce, to mi věř. A nic není horšího, než dát všechno do soukromích rukou. Já bych osobně s takovou rybařinou sekl!

Jan odpovědět 31.03.2016 19:06

§ 184
Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

bady odpovědět 30.03.2016 20:34

Ale pristi rok to nejspise daji nekomu jinemu, svaz uz nato nema prachy.Tak treba se bude chytat za lepsich podminek.Uvidime..

bady odpovědět 30.03.2016 20:29

Peto, kapry chytam jiz radu let a ruku na srdce rozhodne to z me strany zavist neni.Ryb mam nachytanych dost a myslim ze vic jak oni dohromady.Jde mi jen o jednu vec, nechapu jak si muze nekdo vyhrazovat cely rok flek u vody ? Vim i o par konfliktech kdyz si tam nekdo sednul a oni pak dojeli..Mam rad prirodu a to co dela Bono a jeho banda je k zbliti.Nachytali par ryb a zalozili natom firmu..Vse je jen o prachach z jejich strany.Vetsina tech ryb skoncila v Americe kterou vlastni jejich znamy..Takze jeste porad neporusuji rad kdyz je tam k70 ?? Ale

« 1 2 3 4 »


Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze návštěvníci z ČR a SR.
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. rozumím