Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Diskuze - reakce na vzkaz

Úvod » Diskuze » Diskuze - reakce na vzkaz

Machala 24.06.2021 07:58

Zdravím, Petře mám obavy, že se jedná pouze o Váš subjektivní názor, jelikož od řady rybářů mám zcela odlišné zprávy o počtu dravců na revíru 471050. Tuto skutečnost potvrzují i vykázané úlovky v sumářích odevzdaných povolenek, kde Jsou zaznamenány i kusy přes 80 cm. Problém vidím pouze u okouna, kterého je opravdu méně, ale to je v podstatě celorepublikový problém na základě kterého bylo přistoupeno k jeho hájení v době rozmnožování a stanovení nejmenší lovné délky. Co se týká štiky a candáta, tak loňský rok byl poměrně úspěšný, což dokazují i úlovky. Bohužel není možno počítat, že by obsádka dravců mohla rapidně stoupat, jelikož potravní podmínky již nejsou co bývaly, bohužel v revírech chybí "bílá", která tvoří hlavní potravní složku dravců. V minulosti na revíru 471050, bylo vzácností ulovit candáta, který se nyní dá běžně ulovit, velikostně spíše na hranici lovné délky, ale snad tyto ryby dorostou do lovné délky. Nyní uvádím úlovky za roky 2018-2020, ks/kg, štika: 114/213, 100/185, 161/283, candát: 10/12, 8/13, 12/15. Co se týká vysazování, tak jsou dravci vysazování plošně po celém revíru.

Petr Domeček reaguje: 03.01.2024 06:51

Zdravím a mám dotaz ohledně zarybnění pstruhovích vod na Vysočině respektive Pelhřimov a Humpolec protože jestli jste zdražili pstruhové povolenky tak by jste u těchto místních organizacích mněli provádět kontrolu zarybnění protože poslední dva roky to byla tragédie a myslím že na vydry to svalit nemůžou protože tam dali starou belu.Díky a jsem s pozdravem Petr D.

« 1 »


Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze návštěvníci z ČR a SR.