Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Diskuze - reakce na vzkaz

Úvod » Diskuze » Diskuze - reakce na vzkaz

Honza 05.06.2021 23:58

Dobrý den, navázal bych na Marka i Vaši odpověd "Na místech vyhrazených pro bivakování, je stanování zakázáno". Kde v rybářském řádu nebo v bližších podmínkách či jinde v legislativě se dozvím, co přesně znamená pojem bivakování? Co je a není bivak? Ok, platí zákaz stanování, tedy stan asi ne. A stan s vyříznutou podlahou, bivak bez podlahy, deštník s bočnicemi - vše zakázáno? A kdo o tom rozhodne? Další věc, co se píše v popisu revíru - porušeni tohoto zákazu je důvodem pro zadrženi povolenky. CRS v legislativě píše, ze toto není v kompetenci rybářské stráže? Takže RS může jen max přivolat policii. Jak je to tedy? Vím, že je to požadavek majitele pozemku, ani žádné pijatyky a nepořádek neschvaluji, jen mě zajímá Váš názor. Děkuji za odpověď.

Honza reaguje: 14.06.2021 22:24

To je marný. Ty mi napíšeš "Ptal jsi se na rozdíl mezi stanováním a bivakováním a rozdíl je popsán v odkaze co jsem dával". Ano ptal jsem se na rozdíl mezi stanováním a bivakováním a ty jsi poslal článek, kde se slovo stanování vyskytuje přesně: 0x. Ještě jednou a po-ma-lu: slovo "sta-no-vá-ní" tam NE-NÍ! A tak je to se vším, co napíšeš. Pokud se rybářům vyhrožuje zabavením povolenky, musí to být v souladu se zákonem. To platí pro každého. Jinak je to zvůle a bezpráví. Potom mohou podmínky na Nákle pro příští rok vypadat třeba takto: "Rybolov kolem st. silnice Náklo – Lhota nad Moravou je zakázán pro lidi se jménem Roman a pro všechny, kdo nemají vysokoškolské vzdělání. Porušení tohoto zákazu je důvodem k zadržení povolenky k lovu ryb". V poho ne, pravidla stanovuje majitel? Měj se hezky. Už mě to tapetování taky nebaví.

Roman reaguje: 14.06.2021 12:17

Ptal jsi se na rozdíl mezi stanováním a bivakováním a rozdíl je popsán v odkaze co jsem dával. Řeší to většinou Zákon na ochranu přírody, Ale to se netýká Nákla. Podmínky rybolovu na Nákle stanovuje majitel, nikoliv ČRS. To, že je to napsané v BPVRP je tam dáno proto, aby se s tím rybáři seznámili a řídili se tím. Jestli se snažíš najít nějakou díru jak to obejít, tak ne že budeš řešit něco s RS, nebo Policií, to by bylo to nejmenší. V takových případech totiž hrozí to, že tě někdo vyfotí a při dalším jednání s majiteli pískovny o prodloužení smlouvy k výkonu rybářského práva nám řeknou - zapomeňte, rybáři tady nedodržují to, co mají.. jistě ti pak všichni poděkují! Takže naposled. O tom kde, jak a za jakých podmínek se bude na Nákle rybařit rozhoduje pouze majitel pískovny :) Tím jsem naši debatu ukončil. Možná ti někdo z MO ještě napíše navíc...Petrův zdar!

Honza reaguje: 13.06.2021 00:38

Na Nákle platí stejné zákony jako všude jinde. Navíc mi odpovídáš na něco, co jsem neřekl. Nikdo neřekl nic o přespávání mimo dobu rybolovu ani to, že vlastník nebo nájemce pozemku si může v rámci oprávněného zájmu zakázat táboření. Pozemky kolem Nákla patří právnické osobě a státu. Přečti si svůj odkaz ještě jednou /nebo zákon o ochraně přírody/ a přestaneš to nesmyslně srovnávat se zahradou. A že se na Nákle těží písek? Cedule kde je vstup zakázán jsou jasné, jinak je rozdíl mezi jinými pozemky ve vlastnictví právnických osob nebo státu v čem??? Navíc dva břehy určené k rekreaci, na vodě lodě, legální pařba 2tisíc lidí. Ale souhlas, že kde kdo stanuje nijak nesouvisí s výkonem rybářského práva, tedy rybářská stráž nemá oprávnění toto kontrolovat. Pravomoci rybářské stráže (jakožto úřední osoby) jsou pevně dané a jejich překročení by znamenalo překročení pravomoci. Zjednodušeně řečeno, RS může kontrolovat (směrem k lovícímu) výhradně výkon rybářského práva, nic víc - jak to píše ČRS.
Můj první dotaz stále platí: Sedím v bivaku na místě, kde je bivakování povoleno. S rybářskou stráží se nemáme o čem bavit ,přijde policie a zabaví mi povolenku /spíš dá pokutu, ale to neřeším/, že jsem porušil tedy jaký zákon? Prosím o doplnění konkrétního čísla zákonu a bodu, který jsem porušil. Jak jednoduché, že? Kdyby mi řekla, že to píše jeden pán na internetu, tak sám volám jinou hlídku, ať jim dá dýchnout.

Roman reaguje: 12.06.2021 11:24

Na Nákle je to ještě jednodušší :) Je to soukromý pozemek a navíc těžební prostor. Výkon rybářského práva dotčen není, ale výkon rybářského práva nemá nic společného s tím, že tam má někdo potřebu přespávat. Takže pokud provozovatel pískovny řekne, že tam nikde nebude stát ani bivak, ani stan, tak to tak prostě bude. Je to to samo, jako bych chtěl přespávat v bivaku u někoho na zahradě... Buďme rádi, že tam vůbec ještě můžeme chytat. A co se týče znalostí zákona, i po rybářích je toto vyžadováno, aby si to nastudovali, pokud někde chtějí přespávat v bivaku. Pakliže se na to vykašlou, je potřeba počítat s postihem..A vůbec nemusíš přemýšlet jestli mu tam bivakem způsobíš nějakou škodu, nebo ne, protože v tomhle případě (Náklo) je to irelevantní...

Honza reaguje: 10.06.2021 22:25

Romane, k tvému odkazu:
I když obecně platí zásada Neznalost zákona neomlouvá, nelze po rybářích požadovat, aby studovali každé rozhodnutí soudu nebo odebírali časopis Lesnická práce. A ti, kdo nemají internet mají vůbec smůlu zjistit co je bivakování, že... ha ha. Navíc se jedná o subjektivní výklad pana Pejchy. Dále se v článku se píše: "Obecně lze tedy vyvodit, že tábořit a bivakovat lze na místech, na která lze i vstupovat, pokud však nepůsobíme vlastníkovi pozemku prokazatelnou újmu." Táboření na Nákle zakázáno není. Jakou újmu způsobí bivak nebo deštník se židlí? Žádnou... ale to už není podle toho pána, co vykládá nějaké rozhodnutí soudu bivakování. Takže tohle mi nestačí.

Roman reaguje: 10.06.2021 14:30

Snad ti to vysvětlení bude stačit. https://www.lesprace.cz/casopis-lesnicka-prace-archiv/rocnik-90-2011/lesnicka-prace-c-8-11/taboreni-v-lese-zakazano-bivakovani-dovoleno

« 1 »


Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze návštěvníci z ČR a SR.