Český rybářský svaz - MO Litovel
Menu

Diskuze - reakce na vzkaz

Úvod » Diskuze » Diskuze - reakce na vzkaz

Petr 26.11.2020 20:03

Dobry den, muzu se zeptat co se posledni roky deje s Naklem ? U vody bordel, karavanisti jsou zlo a od Brezove parta co si vyhrazuji mista a stridaji se tam cely rok ? Za letosek jsem tam nepotkal kontrolu z mistni organizace.Pan Ciganek ma dvoji metr, pro kamarady vsechno a ostatni bude buzerovat ? Abych to trosku rozebral, karavanisti si tam delaji absolutne co chteji, chytani nonstop, na tri pruty, ponechani vice ryb.Nekolikrat jsem byl svedkem kdy jim lezeli tri kapri mezi karavanama a chytalo se smele dal.Od Brezove si nejaky pan Abeska z Olomouce vyhrazuje mista u vody, a beda mu tam sednout.Vyhani lidi a posila je nekam s tim ze si tam krmi.Jsou tam po cely rok a kdyz nahodou ne, tak obvola kamarady at tam nikdo jiny neseda.Pritom tento pan uz nekolikrat prisel o noty.Kde si pak my Brezovaci a ostatni mame sednout ? Nehlede nato ze jim tam cely rok stoji zaparkovana auta u topolu a vjezd je zakazem a nikdo to neresi ? Tak se jeste jednou ptam, co s tim budeme delat ? Budeme mit do budoucna vubec kde chytat nebo si tuhle krasnou vodu nechame vzit ? Dekuji za vysvetleni Petr.

Garry reaguje: 03.12.2020 16:08

Co se týče vyhrazování míst kdekoliv tak je to hlavně problém závistivých rybářů, kteří se neumí najít a rozkrmit vlastní místo. Zrovna s chytáním na špici mám opačnou zkušenost. Seděl jsem tam na dravcích a zrovna zmiňovaný p. Abeska tam přijel a požádal mě, jestli si může sednou vedle mě, protože by nedodržel stanovené 3 metry. Jestli to nebude tím, že na hrubý pytel, patří hrubá záplata!!! Jestli že jste viděl nějaké nezákonné činy rybářů u karavanů (zmiňované 3 kapry apod.) jak jste to řešil? Volal jste RS, případně Policii ČR? Řešit to teď na internetu je úplně k ničemu! Jen takový dodatek Náklo není naše, takže pokud se majitel rozhodne, že tam rybáře nechce, tak tam prostě nebudeme. V současné době máte k dispozici cca 70 ha plochy, kde se může lovit. Doporučuji si najít vhodné místo, rozkrmit si ho a užívat si klidu u vody, protože to by měl být hlavní důvod, proč k vodě chodíme....

Machala reaguje: 28.11.2020 08:58

Zdravím. Zeptat se samozřejmě můžete, ale s těmi vznesenými obviněními bych byl na Vašem místě opatrný. Pokud máte, či nemáte svá tvrzení podložena důkazy, tak veřejná diskuse není tím správným místem pro jejich řešení a nehodlám je zde ani s Vámi řešit. Pokud máte zájem, zavolejte na tel. uvedený na této stránce a můžeme se sejít a danou situaci řešit. (Již v minulosti jsem stěžovatele vyzýval k osobní schůzce, ale ani jeden stěžovatel se bohužel následně neozval.)
Jen obecně, vyhrazování míst je ošetřeno v "rybářském řádu" a za celý rok nebyla vznešena žádná stížnost, že je potřeba řešit. Pokud se na místě lovící střídají, tak se nejedná o žádné vyhrazování místa. Co se týká vyhrazování míst, tak v tomto směru jsou uživatelé karavanů řádně poučeni. Kontrolní činnost je prováděna průběžně nejen členy RS MO Litovel, ale také prof. RS při ÚS, tak členy RS s rozšířenou působností jiných MO. Mohu Vás ujistit, že tuto skutečnost nepříjemně pocítila v letošním roce řada lovících, jež se dopustili porušení pravidel lovu. Co se týká nepořádku kolem karavanů, tak není v letních měsících v naší kompetenci. Udržování pořádku je v kompetenci pronájemců pobřežních pozemků, kteří provozují "kempy" a ostatní organizované aktivity. Prostory za které odpovídají rybáři, jsou pravidelně kontrolovány a udržovány v pořádku.

« 1 »


Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze návštěvníci z ČR a SR.